Fashion

PART 3 – FEMME LUXE FINERY

Hello babes,

И овој пат ке зборувам за Femme Luxe Finery и нивните прекрасни производи. Се вљубив на прв поглед во овој бренд и ќе морам и овој пат да ви ги покажам парчињата што ги избрав и комбинациите што ги направив со истите. Секогаш нудат преудобни и модерни парчиња на облека , што на секого ќе му прилегаат , а чувството на самодоверба и убавина во нив е неизбежно. Па се надевам дека комбинациите подолу ќе ви се допаднат и ќе се одлучите и вие за некое парче на облека од Femme luxe finery.

Pink Satin Cowl Neck Bodycon Midi Dress

Најпрвин ке започнам со овој прекрасен розов фустан кој што е хит сезонава. Може да се носи врз маичка или пак без неа. Има преубава боја која што се вклопува одлично во летните денови. Супер е тоа што може да се носи и на патики за секојдневни прилики , и со штилки за посвечени случувања. Нарачај го тука.

Snake Short Sleeve Boxy Loungewear Set

За втор аутфит го избрав овој сет со snake принт . Омилен ми е бидејќи можеш да го облечеш кога си на брзање или пак кога немаш доволно инспирација за формирање на аутфит. Го обекуваш ова, додаваш само патики или штикли и спремна си за излегување. Секако е многу удобен за носење и изгледа сосема тренди. Може да се нарача тука.

Pink Snake Print PU Mini Dress

Третото парче што го избрав е оваа фустанче со змиски принт и весели бои , баш како за лето и погодно за топли денови, може да се комбинира на различни начини. Омилено ми е бидејќи има интересен принт и е сосема необично. Се надевам дека ке ви се допадне како го имам искомбинирано, погледнете ја комбинацијата подолу. А може да го нарачате тука.

Black Scarf Print Front Tie Co-ord

И за крај останува овој сет од панталони и кроп топ.  Има интересен принт , искомбинирани црна и златна боја. Може да се носи во било која прилика . Се вљубив веднаш штом го облеков. Нарачај го тука.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *