Fashion

FEMME LUXE FINERY COLLABORATION

FEMME LUXE FINERY COLLABORATION

Здраво на сите,
Неодамна добив понуда за соработка со  Femme Luxe Finery за која сум пресреќна и сакам да ја споделам со вас. Feme Luxe Finery нуди предобри парчиња на облека кои што се модерни и секогаш во тренд, a и според цените достапни за сите. Па така фрлив поглед на вебстарната на Femme , имаше многу ствари што ми се допаднаа, сакав се. Но сепак требаше да изберам 4 најомилени парчиња  на облека. За мене најбитно е облеката што ја носам да ми е удобна и да се чувствувам убаво во неа, Femme избоилува со такви парчиња ,па според тоа не ми требаше многу време за да изберам. Па подолу ке можете да ги видите каков избор направив и како ги искомбинирав сите 4 парчиња од Femme.

Hi guys,
So I was recently contacted by Femme Luxe Finery for a collab, which I have been really excited about, and I want to share this collaboration with you guys.  Femme offer so good and affordable fashion with the lastest trends in women’s clothing.
so I had a look at their website, there was so much that I loved, I wanted everything! But I chose my four favourite outfits. Bellow you can see what I chose and how I styled this four outfits from femmee.

Femme Luxe Finery Jumpsuit

За мојот прв аутфит сакав да изберам нешто удобно и секојдневно, а совршен избор е овој jumpsuit ,никогаш немам носено нешто полесно и поудобно од него. Може да се комбинира на различни начини и секој пат да изгледате модерно и префинето во него. Мојот е во сива боја , а можете да го најдете и во црна. Подолу погледнете како јас го искомбинирав овој Jumpsuit на Femme Luxe Finery. Овој Jumpsuit можете да го нарачате тука.

Grey High Neck Ribbed Jumpsuit – Yasmine

Black Belted Bodycon Midi Dress

Вториот аутфит сакав да биде посвечен и за специјални прилики. Овој фустан е одличен за поформални настани , кога сакате да се покажете во своето најдобро издание. Едноставно го обожавам. Еве например јас го носев на студентската ревија на Европски Универзитет , на која што учествував во рамките на FWSK. Фустанот можете да го нарачате тука.

Beige One Shoulder Crop Top

Третото парче е овој crop top , во беж боја . Може да се носи секојдневно, се вклопува во секоја комбинација. Јас обожавам да го комбинирам со фармерки. Нарачај го тука.

Camel Crop Jumper Loungewear Set

И за крај го оставив сетот, кој се состои од тренерки и кроп топ, исто така во беж боја. Oваа парче од Femme Luxe Finery ми е најомилено . Може да се носи  секојдневно , на прошетки ,затоа што е удобен сет ,а воедно и модерно парче во кое ке изгледате модерно и тренди. Може да се нарача тука.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *