Fashion

Модни трендови кои што треба да ги практикувате оваа есен.

1. Линии во графичка форма.

Дизајнерите докажаа дека класиката секогаш може да се преработи и да се создаде нешто модерно. Линиите се наоѓаат сега на џемпери, здолништа и кржнени јакни.

2.Отсјај.

Овој вид на тренд во повеќе случаи се практикува за забави и прослави.

3.Усогласен комплет.

’90ти години направија големо враќање на модната сцена. Луксузните брендови како што се Шанел и Версаче први го направија овој потег и ги вратија ‘twin’ сетовите во мода.

4.Секаков вид на карирано.

Карираното со голем замав се најде во плакар на секоја жена. И е  ‘must have’ оваа сезона.

5. Измешан различен цветен принт.

6.Лаванда.

Бојата на лаванда односно виолетовата  е бојата која што беше изберена за боја на годината 2018. Па затоа не пропуштајте да ја внесете во вашиот есенски аутфит.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *